Jaki krawat wybrać do granatowego garnituru?

Granatowy garnitur jest najbardziej uniwersalnym i ponadczasowym elementem garderoby każdego mężczyzny. Klasyczny kolor sprawia, że pasują do niego różne faktury krawatów np. krawat w kwiaty świetnie się sprawdzi na spotkania towarzyskie, gładki krawat śledź na uroczystości formalne i biznesowe, natomiast na różne święta można założyć krawat świąteczny we wzory. Dlatego wielu mężczyzn trafnie zauważyło, że aby wyróżnić się bądź zostać zauważonym trzeba nauczyć się bawić dodatkami męskimi, w sposób pozwalający każdemu z nich czuć się swobodnie, a zarazem wyjątkowo.

Sama liczba możliwych kombinacji połączeń garnituru, koszuli i krawatu sprawia, że ustalenie prostego trendu jest prawie niemożliwe. Postaramy się jednak udzielić wam kilku wskazówek jak dobrać krawat, który sprawi że wasza stylizacja wyróżni się z tłumu, bądź doda wam pewności siebie.

Ogólną i podstawową zasadą, którą powinieneś się kierować przy wyborze krawatu - jest dobranie ciemniejszego krawata od koszuli, przy ciemnych odsłonach garnituru, np. jasny krawat nie będzie widoczny na jasnej koszuli. Krawat powinien być widoczny na klatce piersiowej, aby zwracał uwagę, że faktycznie go nosisz. Jeżeli zniknie w tle, to jakie znaczenie ma czy w ogóle go założysz?

Dopasowywanie do koloru krawata do garnituru jest już nieco trudniejsze. W tym wypadku krawat musi współgrać w bardzo dużej mierze z odcieniem, fakturą oraz stylem całego zestawu. Dlatego też należy oceniać każdą stylizację indywidualnie, zachowując podobne odcienie krawata do reszty stroju.

Zatem jeżeli chcesz mieć zestaw, który pasuje na każdą okazję, a już posiadasz granatowy garnitur, to uniwersalnym elementem będzie dodatek klasycznej białej koszuli i jednolitego krawatu. Dopasowanie innych akcesoriów męskich w tym połączeniu, będzie dużo łatwiejsze i da Ci większą perspektywę na zabawę kolorami krawata, a nie będzie kolidować z eliminującymi się odcieniami i wzorami.

Reasumując jeżeli stawiasz w swojej stylizacji na prostotę, klasykę i elegancję krawat jednolity w neutralnych odcieniach będzie trafionym oraz bezpiecznym wyborem zarówno podczas spotkań formalnych jak i tych mniej oficjalnych. Zatem wybór koloru krawata powinien być również podyktowany tym na jaką uroczystość się wybierasz. Zakładając granatowy garnitur praktycznie nie istnieją bariery kolorystyczne, dlatego wielu mężczyzn zaczęło wychodzić poza swoją sferę komfortu zaczynając od kupna w sklepie z krawatami wzorów jednolitych w żywych kolorach, a następnie urozmaicali swoją stylizację bawiąc się wzorami i fakturami krawatów.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili