alekrawaty.pl

Blog tematyczny o modzie męskiej, akcesoriach, urodzie, poradnikach

Uroda

Jaka pomada do włosów? Jak wybrać odpowiednią pomade?

Jaka pomada do włosów? Jak wybrać odpowiednią pomade?

Każdy z nas, niezależne od płci i wieku, chce wyglądać dobrze. Wiemy, że zadbany wygląd to nie tylko odpowiedni strój, ale także pielęgnacja ciała, twarzy i oczywiście włosów. Styling włosów jest kluczowym elementem kreowania naszego wizerunku, a jednym z popularnych produktów do stylizacji włosów jest pomada. Zastanawiasz się, jaka pomada do włosów będzie najlepsza dla Ciebie? Ten artykuł pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Wybieranie odpowiedniej pomady do rodzaju włosów

Z punktu widzenia pielęgnacji i stylizacji, nie ma czegoś takiego jak „jeden rozmiar pasuje do wszystkich”. Każdy rodzaj włosów ma inne potrzeby i wymaga innego podejścia. Naturalnie, to samo dotyczy wyboru pomady do włosów.

Dla włosów cienkich i delikatnych, najlepiej sprawdzą się lekkie pomady, które nie obciążą pasemek. To pozwoli uniknąć efektu „przyklejonych” włosów. Pomady o silnym utrwaleniu mogą z kolei sprawić, że cienkie włosy staną się sztywne i nienaturalne.

Jeśli natomiast Twoje włosy są grube i ciężko jest je układać, warto postawić na pomadę o silnym stay pow. Prócz silnego utrwalenia, powinna ona również dodawać włosom połysku.

Osoby z włosami kręconymi powinny zazwyczaj szukać pomady o średnim lub silnym trwałości, która pomoże utrzymać loki w ryzach, nie powodując jednocześnie ich puszenia.

Znaczenie poziomu utrwalania w pomadzie do włosów

Wybierając pomadę do włosów, trzeba zwrócić uwagę na jej poziom utrwalania. Wyróżniamy trzy główne poziomy utrwalania pomad: lekkie, średnie i silne.

Jak już wspomniano, lekko utrwalające pomady są idealne dla cienkich, delikatnych włosów. Zapewniają one minimalne utrwalenie, co pozwala na naturalny ruch włosów. Tego typu pomady są również doskonałe dla osób, które lubią stylizować swoje włosy w ciągu dnia.

Pomady o średnim utrwalaniu są uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Umożliwiają stylizację włosów bez poczucia ich przeciążenia, a jednocześnie utrzymują fryzurę przez dłuższy czas.

Silnie utrwalające pomady stosuje się głównie do grubych, opornych włosów albo w sytuacjach, gdy zależy nam na skomplikowanej, trwałej fryzurze. To potężne narzędzie stylizacji, które jednak warto stosować z umiarem, aby nie obciążać zbytnio włosów.

Zalety pomady na bazie wody i na bazie oleju

Rozróżniamy dwa główne rodzaje pomad do włosów: na bazie wody i na bazie oleju. Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne, które decydują o ich zaletach i zastosowaniu.

Pomady na bazie oleju są klasycznymi, tradycyjnymi produktami do stylizacji. Zapewniają doskonałe utrwalenie i wspaniały połysk. Idealne do stylizacji rockabilly i innych fryzur retro. Jednak, ze względu na ciężką formułę, są trudniejsze do usunięcia z włosów.

Z kolei pomady na bazie wody zyskują ostatnio na popularności. Są łatwe do zmycia, co jest ich niewątpliwą zaletą. Nie obciążają one tak włosów jak ich olejowe odpowiedniki, co czyni je dobrym wyborem dla osób o cienkich włosach. Ze względu na mniejszy połysk, są również bardziej uniwersalne.

Porady dotyczące stosowania pomady do włosów

Wybór odpowiedniej pomady to jedno, ale aby uzyskać najlepsze efekty, warto pamiętać o kilku poradach związanych z jej użytkowaniem.

  1. Nie przesadzaj z ilością produktu – Pamiętaj, że zawsze możesz dodać więcej produktu, ale jego usunięcie z włosów może być trudne. Dlatego zacznij od małej ilości i stopniowo dokładaj, jeżeli to konieczne.
  2. Równomiernie rozprowadź produkt – Aby uniknąć grudek i nierównomiernego utrwalenia, dobrze jest na początku rozgrzać pomadę między dłońmi, a następnie równomiernie ją rozprowadzić na włosach.
  3. Używaj pomady na mokre lub wilgotne włosy – Włosy trochę wilgotne z łatwością przyjmują produkt i łatwiej jest je uformować. Jednak zbyt mokre włosy mogą sprawić, że pomada nie będzie dobrze trzymać.
  4. Zadbaj o codzienną pielęgnację włosów – Stosowanie pomady nie zwalnia z konieczności regularnego mycia i nawilżania włosów. Włosy zadbane będą wyglądać lepiej i łatwiej się układać.

Podsumowując, wybór odpowiedniej pomady zależy od indywidualnych potrzeb i rodzaju włosów. Pamiętaj, że prawidłowe stosowanie produktu jest równie ważne jak jego jakość. Zapewnia to olśniewające efekty i zdrowy wygląd włosów.

Udostępnij

O autorze

Zbigniew Białek - specjalista z zakresu urody oraz pielęgnacji. W czasie wolnym doradza co i jak najlepiej zrobić bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu.